Kush ka vdekur pĖr Atdhe,nuk Ka Vdekur poR KA lE.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Do te me vije shume keq

Shko poshtė

Do te me vije shume keq Empty Do te me vije shume keq

Mesazh nga Master Sun Apr 20, 2008 6:35 pm

Diten qe u shpall pavarsia e Kosoves u gezova teje mase, edhe pse nuk jam as nga kosova, dhe as nuk kam asnje lloje lidhje me ndonje familje apo qytet te Kosoves. THjesht si Shqiptare ndjeva nje krenari. Por shikoje qe Kosovaret nuk e ndiejn kete krenari qe ne Shqiptaret kemi ne radhe te pare jane shume indiferent dhe mendojne vetem per shtein e tyre te ri, duke e ditur se dhe Shqiptaret kane shume merita per luften qe u be ne kosove per ndihmesen qe iu eshte dhene dhe qe gjithmone kemi qene te gacem ti ndihmojme. Me sa duket Kosovaret nuk ndihen si ne. Vura re qe diten e pavarsise asnje Kosovare nuk permendi Fjalen Shqiperi. Ve re qe qeveria Kosovare nuk do tja dije shume per qeverine tone plus, nuk e permendin apo nuk e falenderojne kurre per cdo ndihmese qe i kemi dhene. Me ka bere dhe shume pershtypje ai flamur i blu me yje te verdha. asnje simbole qe kishte te beje Shqiprine. Tani kam krijuar nje mendim se Kosovaret nuk jane munduar te Shikojne nje Shqiperi te bashkuar apo nje Shqiperi te ec perpara, por serisht kane pare dhe vazhdojne te ruajn interesat e veta. Kurse ne Shqiptaret u munduam aq shume qe ti ndihmonim dhe te gezonim me ta. kam mbetur shume e zhgenjyer nga menyra se si u trajtua pavarsia edhe pse mundohem te genjej veten se Kosovaret mendojne per nje Shqiperi te perparuar. Por brenda vetes e ndiej qe Kosovaret nuk e kane nje ndienj te tille, dhe me keqardhje them se Kosovaret duan dhe donin nje Kosove jo Shqiperi.

Top
Master
Master
Admin
Admin

Numri i postimeve : 181
Join date : 05/04/2008
Age : 28
Location : Somewhere l dont know

master
superstars:
Do te me vije shume keq Left_bar_bleue0/0Do te me vije shume keq Empty_bar_bleue  (0/0)

https://alba-crew.all-up.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi