Kush ka vdekur pĖr Atdhe,nuk Ka Vdekur poR KA lE.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sarkozy: Kam bėrė gabime

Shko poshtė

Sarkozy: Kam bėrė gabime Empty Sarkozy: Kam bėrė gabime

Mesazh nga Master Sun Apr 27, 2008 11:57 am

25.04.2008
Presidenti francez, Nicolas Sarkozy e ka pranuar se ndoshta mund tė kishte bėrė gabime gjatė dymbėdhjetė muajve tė parė nė pushtet. Ai tha se ndoshta ai duhet t'ia kishte shpjeguar sa duhet publikut politikat e tij.

"Padyshim qė ne nuk shpjeguam sa duhet. Padyshim, unė vetė bėra disa gabime,"

Sarkozy e bėri kėtė deklaratė nė njė intervistė tė rėndėsishme televizive.

Ai shpreson se intervista qė zgjati dhjetė minuta, do ta ndihmojė qė tė rifitojė popullaritetin nė mesin e francezėve.Ai ka rėnė ndjeshėm gjatė muajve tė fundit.

Korrespondentėt thonė se arsye pėr kėtė janė publiciteti rreth jetės sė tij private dhe pasojat e kufizuara tė reformave tė tij nė ekonominė franceze qė po kalon vėshtirėsi.

Reforma

Por nė intervistėn qė u transmetua drejtpėrsėdrejti nė dy kanalet kryesore televizive tė vendit, Z. Sarkozy shprehu vendosmėri pėr t'i vazhduar reformat e premtuara.

Ai shtoi se edhe pse duhet ta kishte parasysh opinionin e publikut, paralelisht me kėtė, ai ishte zgjedhur qė tė bėnte ndryshime.

"Bota ėshtė nė lėvizje, dhe Franca, pėr 25 a 30 vjet, pėr arsye tė ndryshme...nuk ėshtė zhvilluar me tė njėjtat ritme me tė," tha presidenti francez dhe shtoi:

"Unė u zgjodha qė t'i rikthej vlerėn punės, tu jap bashkatdhetarėve tanė, sidomos mė tė ekspozuarve, ndjesinė se janė tė mbrojtur dhe tė rikthejė krenarinė e tė qėnit francez.

Pėr ta bėrė kėtė, ka vetėm njė strategji tė mundshme: Tė bėjmė ndryshimet qė nuk i bėmė atėherė kur i bėnė tė tjerėt. "
Master
Master
Admin
Admin

Numri i postimeve : 181
Join date : 05/04/2008
Age : 28
Location : Somewhere l dont know

master
superstars:
Sarkozy: Kam bėrė gabime Left_bar_bleue0/0Sarkozy: Kam bėrė gabime Empty_bar_bleue  (0/0)

https://alba-crew.all-up.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi